SEMA BILEN ALONSO

İntegratif Çocuk ve Yetişkin Psikoterapisti, Sistemik Aile Pratisyeni

Hakkımda

Travma alanında yetkin, deneyimli, vasıflı, çocuk, yetişkin psikoterapisti ve sistemik aile pratisyeniyim.

Son 20 yıldır çocuk, ergen, aile ve yetişkinlere çeşitli terapi kuramlarını entegre ederek (Bağ Kurma, Psikodinamik, Hümanistik, Sistematik, CBT, Yaratıcı Sanat ve Oyun terapileri gibi) entegre model içerisinde kişilerin bireysel ihtiyaçlarına göre terapi desteği veriyorum.

Bu süre içerisinde çok çeşitli sivil toplum organizasyonlarında, ilk ve orta okullarda, GP pratisyenlerinde, farklı terapötik ihtiyaçları olan geniş danışan gruplarıyla çalıştım.

 

Terapötik Yaklaşımım:

Her kişinin hayatını, anlamlı ve dolu dolu, otantik olarak yaşamaya hakkettiği inancındayım. Fakat yaşam içerisinde hayatımızda birçok zorluklarla, endişe verici, yaralayıcı deneyimlerle yüz yüze kalabiliyoruz. Bunun yanı sıra sevdiklerimizin duygu ve zihin sağlığı ya da davranış sorunları konusunda endişelerimiz olabiliyor. Hayatımızda karşılaştığımız bu zorluklarla sadece kendi başımıza mücadele etmek zorunda değiliz. Hepimizin zaman zaman desteğe ihtiyacı olabilir.

Bu zor dönemlerinizde endişelerinizin üstesinden gelmenizde, iyileşme ve değişim yolculuğunuzda size destek olacak; güvenli, yargısız ve besleyici bir terapötik ilişki içerisinde terapi hizmeti sunuyorum.

Eğitim Çalışmalarım:

 

  • Lisans Üstü /MA Diploma Çocuk ve Ergen Psikoterapisi,
  • Lisansüstü Diploma Sistemik Aile Terapisi,
  • Lisansüstü Diploma Yetişkin Psikoterapisi,
  • Lisans Diploma B.A (Hon) Felsefe (Psikoloji ve Sosyoloji)

Deneyimlerim ve üzerinde yetkin olarak çalıştığım terapötik alanlar:

İlişki Zorlukları, Aile Çöküntüsü/Ayrılma, Travmatik Deneyimler, PTSD, Gelişimsel ve Nesilsel Travmalar, Aile İçi Şiddet, Ölüm, Kayıp ve Yas, Bağ Kurma Zorlukları, Cinsel ve Fiziksel İstismarlar, Otizm, ADHD, Anksiyete, Kendine Zarar Verme, Depresyon, Anti-Natal/Doğum Sonrası Depresyon, OCD, Kompleks Şiddet Davranışları, Kızgınlığın üstesinden gelmek, Irkçılık, Akran zorbalığı, Öz-Güven Eksikliği.

BACP (Britanya Counselling ve Terapi kurumuna üyeyim ve onun Etik Çerçevesinde terapi uygulamaktayım.

Yüz yüze ya da internet üzerinden/ Online, kısa (10 seans) ya da uzun dönem terapi servisi sunuyorum.

sematherapy@gmail.com

07980326413

Send us a message

Alternatively, please complete the form on the right-hand side or send an email to contact@hackneytherapyhouse.com to be referred to a therapist. We will be in touch with the details of a practitioner whose expertise and availability fit your needs.