DIVA ULUCAY

Chartered Counselling Psychologist (HCPC, BPS)

Hakkımda

Counselling Psychology alanında doktorasını tamamlamış, entegre model içerisinde terapi hizmeti veren bir psikoloğum. Hümanistik, Psikodinamik, Bilişsel Davranışçı, Kabul ve Kararlılık gibi farklı terapi yaklaşımlarını entegre ederek, seansları danışanın ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirerek çalışıyorum.

Kişileri terapiye yönelten sebepler farklı farklı olabilir. Kaygı, öfke, suçluluk veya depresif hissetme gibi zor duygularla başa çıkmaya çalışıyor olabilirsiniz. Veya sadece iç dünyanızı daha iyi tanıyıp anlama, hem kendinizle hem de başkalarıyla ilişkilerinizi daha sağlıklı bir noktaya taşıma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Amacım birlikte çalıştığım danışana geçmiş ve şimdiki hayatında yaşadıklarını anlamlandırabileceği, farkındalığını artırabileceği güvenli bir alan sağlamak. Sizinle, anlaşıldığınızı ve kabul gördüğünüzü hissedebileceğiniz bir terapist-danışan ilişkisi kurarak, duygu ve düşüncelerinizi rahatça ifade edebileceğiniz bir ortam yaratmayı amaçlıyorum.

Birlikte günlük yaşamınızı etkileyen sorun ve kaygıları daha iyi yönetebilmeniz için pratik çözümler bulmak da terapi yaklaşımımın bir parçasıdır. Şimdi ve gelecekte hayatınızı anlamlı kılacak hedeflerinizi ve değerlerinizi birlikte düşünmeye başlayabiliriz.

Eğitim:

  • Counselling Psychology doktora programı

  • Klinik ve Toplum Psikolojisi master programı

Diğer eğitim çalışmaları:

  • AKabul ve Kararlılık Terapisi
  • Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi
  • Şema Terapisi temel eğitimi

HCPC (Health and Care Professions Council) bünyesinde kayıtlıyım.

Deneyim:
2014’ten beri terapi danışanlarıyla çalışıyorum. NHS, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve özel sektörde, farklı hikayeleri ve ihtiyaçları olan danışan gruplarıyla çalıştım.
Sık sık çalıştığım konulardan içerisinde ilişki sorunları, depresyon, kaygı, kronik rahatsızlıklar, geçmiş veya güncel travma, düşük benlik saygısı yer alıyor.

Online ve yüzyüze terapi hizmeti veriyorum.
Birlikte çalışmayı düşünüyorsanız telefonda 15 dakikalık bir öngörüşme talep edebilirsiniz.

Send us a message

Alternatively, please complete the form on the right-hand side or send an email to contact@hackneytherapyhouse.com to be referred to a therapist. We will be in touch with the details of a practitioner whose expertise and availability fit your needs.