FİLİZ BENLİ

Piskoterapist (MBACP)

Hakkımda

British Association of Counseling and Psychotherapy (BACP) tarafından akredite edilmiş psikoterapist olarak Londra’da uzun yıllardır hem özel hem de bazı organizasyonlarda konuşma terapisi veriyorum. Türkiye`de lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Londra`da psikoterapi ve danışmanlık alanında yüksek lisans yaptım. Şu anda New School of Psychotherapy and Counsellingde varoluşçu psikoterapi ve danışmanlık eğitimi alan doktora öğrencisiyim. Temel yaklaşımım Varoluşçu ve Hümanistik prensiplere dayanıyor. Terapiyi danışanın ihtiyacına bağlı olarak odaklanma, farkındalık, meditasyon ve ilişkisel dinamiklerin farkındalığı ile tamamlıyorum. Beden farkındalığının, düşüncelerimizin/duygularımızın bedenimizi ve sinir sistemimizi nasıl etkilediğinin terapiye dâhil edildiği bütünsel bir terapi seansı veriyorum. BACP etik kurallarına uyan bir anlayışla yetişkinlere Türkçe ve İngilizce dillerinde kısa/uzun süreli terapiler sunuyorum.

Amacım, terapide danışanın kendisini güvende hissedebileceği bir ortam sağlayarak yaşadığı deneyim(ler)i anlamlandırmasında, kendisini anlamasında ve tanımasında; istemediği davranış/düşünce kalıplarını değiştirmesinde; kendisi ve çevresi ile arzu ettiği ilişkileri kurmasında ona yardımcı olmak. Benim rolüm danışana tavsiyede bulunmak değil, ancak kendisine ve sorunlarına daha şefkatle ve anlayışla bakmasında, kendi doğrularını ve yolunu bulmasında ona destek olmaktır.

​Çalışma alanlarım içerisinde depresyon, kaygı, travma, ilişki sorunları, bağımlılık, hayatta anlam bulma, düşük benlik saygısı, özgüven sorunu, ev içi şiddet gibi konular yer alıyor.

Hayat zaman zaman hepimize zorluklar getirir ve böyle zamanlarda kendimizi kaygılı, kayıp, yalnız, çıkmazda veya bunalmış hissedebiliriz. Geçmişte ne kadar acı ve zorluk yaşamış ya da şu anki koşullar ne kadar güç olsa da, kişinin içinde zorlukların üstesinden gelmesini sağlayacak, onu iyileştirecek, değişimi gerçekleştirecek ve arzu ettiği yaşama götürecek kapasitenin her zaman mevcut olduğuna inanıyorum. Değişim her zaman mümkündür ve bunun yollarını birlikte güvenli bir ortamda keşfedebiliriz.

Sizi terapiye neyin getirdiğini ve birlikte çalışmanın bizim için nasıl bir şey olabileceğini daha iyi anlamak için lütfen bir ön randevu almak üzere benimle iletişime geçin.

Send us a message

Alternatively, please complete the form on the right-hand side or send an email to contact@hackneytherapyhouse.com to be referred to a therapist. We will be in touch with the details of a practitioner whose expertise and availability fit your needs.